Главная » Энергия дня » В этот день » Всесвітній день серця

Всесвітній день серця

Всесвітній день серця (World Heart Day), що відзначається щорічно 29 вересня, вперше був організований в 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Цю акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші значущі організації.

Спочатку День проводився в останню неділю вересня, а з 2011 року у нього фіксована дата — 29 вересня. Мета введення нової дати — підвищити усвідомлення в суспільстві небезпеки, яка викликана епідемією серцево-судинних захворювань у світі, а також ініціювати всеосяжні профілактичні заходи відносно ішемічної хвороби та мозкового інсульту у всіх групах населення. Всесвітній день серця проводиться під девізом «Серце для життя».

У партнерстві з ВООЗ Всесвітня федерація серця проводить заходи більш ніж в 100 країнах. У програму Дня серця входять масові перевірки здоров’я, публічні лекції, вистави, наукові форуми, виставки, концерти, фестивалі, організовані прогулянки та спортивні змагання. І щороку заходи, що проходять в рамках Дня серця присвячені певній темі, пов’язаної зі здоров’ям серця.

В даний час серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті в світі: щороку вони забирають більше 17 мільйонів людських життів. Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту включають підвищені кров’яний тиск, рівень холестерину і глюкози в крові, куріння, недостатнє споживання овочів і фруктів, підвищена вага, ожиріння і фізичну інертність.

За даними Всесвітньої федерації серця, 80% випадків передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя, контролювати вживання тютюну, харчування і фізичну активність.

До речі, нездоровий спосіб життя, який призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, найчастіше формується в дитячому та підлітковому віці, а з віком ризик серцево-судинних захворювань тільки підвищується. Тому профілактику слід починати з самого дитинства. І крім здорового способу життя, в сучасному суспільстві необхідно розвивати і культуру здоров’я, яка включає і регулярне медичне спостереження для раннього виявлення захворювань та факторів ризику їх розвитку, і навички боротьби зі стресом, і прийоми збереження здоров’я в умовах агресивного навколишнього середовища і погіршення екологічної ситуації.

Автор: Роса ТВ
Теги
Психіатр Олег Чабан
Мавлид ан-Наби - рождение Пророка Мухаммеда
Грипп 2016: прогноз. Как защитить себя
Васант Панчами, Сарасвати Джаянти
Праздник прихода весны
Фальяс
Британские врачи: отказ от животных жиров принес «катастрофические последствия»
Аюрведа — жизнь в гармонии с собой
Всемирный день охраны мест обитаний
Если бы у этого врача нашли рак, он бы немедленно сделал эти 5 вещей!
Как оставаться здоровой и красивой всю зиму
10 мифов об Аюрведе
Лиз Бурбо: Формы тела хранят информацию о психологических травмах
Лечение рака по принципам тибетской медицины
Волшебная точка Ин-чуан, устраняющая спазматический кашель
Лекция Юрия Авраменко о Аюрведе. 3 часть

Login


Lost your password?