Главная » Энергия дня » В этот день » День святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

День святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

Щорічно 30 вересня по новому стилю православні християни відзначають День пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

У 2 столітті, за царювання імператора Адріана (117-138) в Римі жила благочестива вдова Софія. У неї були три дочки, Віра, Надія і Любов, що носили імена трьох головних християнських чеснот. Будучи глибоко віруючою християнкою, Софія виховала дочок у любові до Бога, навчаючи не прив’язуватися до земних благ. Слух про приналежність цього сімейства до християнства дійшов до імператора, і він побажав особисто побачити трьох сестер.

Всі четверо постали перед імператором і безбоязно визнали, що сповідають віру в Христа, що воскрес із мертвих і дає вічне життя всім віруючим в Нього. Здивований сміливістю юних християнок імператор відіслав їх до однієї язичниці, якій наказав переконати їх відректися від християнської віри. Однак, всі доводи і красномовство язичницької наставниці виявилися марними, і полум’яніючі вірою сестри християнки не змінили своїх переконань.

Тоді їх знову привели до імператора Адріана, і він став наполегливо вимагати, щоб вони принесли жертву язичницьким богам. Але дівчатка з обуренням відкинули його наказ. Тоді розгніваний Адріан велів піддати дітей різним тортурам. Святу Софію не піддали тілесним мукам, але прирекли її на ще сильніші душевні муки — на розлуку з закатованими дітьми. Страждальниця похоронила чесні останки своїх дочок і два дні не відходила від їх могил. На третій день Господь послав їй тиху кончину і прийняв її багатостраждальну душу в небесній обителі. Свята Софія, зазнавши за Христа великі душевні муки, разом з дочками зарахована Церквою до лику святих.

Постраждали вони в 137 році. Старшій, Вірі, тоді було 12 років, другий, Надії, — 10, а молодшій, Любові, — лише 9 років. Так три дівчинки і їхня мати показали, що для людей, що зміцнюються благодаттю Святого Духа, недолік тілесних сил аніскільки не служить перешкодою до прояву сил духу і мужності. Мощі святих мучениць з 777 року покояться в Ельзасі, у церкві Ешо.

Автор: Роса ТВ
Теги
Ведический праздник Гуру Пурнима
Путрада Экадаши
День Земли
День памяти мученика Никандра Египтянина
Праздник Огня воинов
День смеха
Праздник Девятнадцатого дня месяца Джалал
Мохини Экадаши
Всемирный день донора крови
День Святой Троицы, Пятидесятница
Ратха-Ятра в Индии
День преподобного Андрея Рублева
Ильин-день
Собор Архангела Гавриила
Международный день борьбы за полную ликвидацию ядерного оружия
Обретение мощей мучеников, иже во Евгении

Login


Lost your password?