Главная » Энергия дня » В этот день » Преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького

Преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького

Преподобний Сергій Радонезький народився в 1314 році в сім’ї благочестивих бояр Кирила і Марії. З юних років Сергій (в миру носив ім’я Варфоломій) бажав присвятити все своє життя служінню Богові.

Однак, Кирило і Марія довго не благословляли сина на чернече життя. І тільки коли вони, незадовго до своєї праведної кончини, віддалилися в монастир, преподобний Сергій Радонезький зі старшим братом Стефаном оселився на лісистому пагорбі. Майбутньому Ігуменові землі Руської було тоді 23 роки. Власними руками брати побудували тут дерев’яну келію і церкву, яка за їх бажанням була освячена в ім’я Живоначальної Трійці.

Життя в глибокій самоті виявилася не під силу старшому братові преподобного, Стефану, і він незабаром пішов з цих місць. Преподобний Сергій залишився на самоті. З ще більшою ретельністю він віддався подвигу посту і молитви. Незабаром виповнилося заповітне бажання юнака — ігумен одного з довколишніх монастирів Митрофан постриг його в чернецтво.

Жодної години часу преподобний Сергій Радонезький не проводив в неробстві. Мудро поєднуючи молитву і працю, псалмоспів і читання божественних книг, з кожним днем ​​свого життя він все більше наближався до Христа. Єдиним бажанням преподобного Сергія Радонезького був порятунок власної душі.

Він хотів жити і померти в своєму лісовому усамітненні. Незабаром навколо преподобного Сергія стали селитися люди, що бажали рятуватися під його керівництвом. На наполегливі прохання учнів Сергій Радонезький стає священиком і ігуменом заснованого ним монастиря. Смирення, терпіння, любов до Бога і ближніх зробили Преподобного великим молитовником і заступником за землю Руську ще під час його земного життя.

В 1380 році, коли правитель Золотої Орди Мамай вів полки на розорення Руської землі, великий князь Димитрій Іоаннович, готуючись виступити в похід, просив у преподобного Сергія Радонезького благословення і молитви.

Якщо вороги хочуть від нас честі і слави, — сказав йому Преподобний, — дамо їм; якщо хочуть злата і срібла — дамо і це; але за ім’я Христове, за віру православну треба душу свою покласти і кров пролити.

Ці слова преподобного Сергія Радонезького є як би тлумаченням відомих євангельських слів: «Шукайте ж найперш Царства Божого й правди його, і все це вам додасться» (Мф. 6, 33).

Преподобний Сергій Радонезький помер 25 вересня (за старим стилем) 1392, за традицією Руської Православної Церкви днем ​​його кончини за новим стилем вважається 8 жовтня. Перед смертю він заповів братії насамперед суворо зберігати чистоту православної віри. Преподобний заповідав також дотримуватися чистоти душевнї і тілесної, любові нелицемірної, віддалятися від злих бажань, утримуватися в їжі і питті, мати старанність до смирення.

Ось уже шість сотень з гаком років преподобного Сергія Радонезького називають Ігуменом землі Руської. І його передсмертні слова були, безумовно, звернені не тільки до братії заснованого ним монастиря. Вони звернені до кожної людини.

Автор: Роса ТВ
Теги
День библейского пророка Самуила
День cвятой великомученицы Варвары
Маха Шиваратри
Всемирный день сна
Зажигающий сердца
Антипасха — Фомино воскресенье
Жизнь Аллаха это источник всей жизни во Вселенной
День Святой Троицы, Пятидесятница
Йогини Экадаши
День пророка боговидца Моисея
Роберт Свобода: “Вималананда был реальным человеком”
Международный день энергосбережения
День сыновей
Всемирный день религии
Европейский день праведников мира
День африканского ребенка (День защиты детей Африки)

Login


Lost your password?