Главная » Мир » Искусство » Селфі – модна тенденція чи діагноз?

Селфі – модна тенденція чи діагноз?

Чи доводилося вам стикатися з ситуацією, коли дуже хочеться відобразити себе на тлі гарних місць, з якою-небудь знаменитістю або просто в красивому вбранні, а попросити натиснути на кнопочку фотоапарата або смартфона немає у кого? Можливо, подібні обставини і стали причиною збільшеної популярності явища селфі. Це вид фотографій чи автопортрет, зроблений самостійно за допомогою камери смартфону чи веб-камери.

Поглянемо у ретроспективу. Виявляється, жанр автопортрету далеко не новий. Він був популярний упродовж багатьох років, змінювалися лише стилі, способи і матеріали. Вперше селфі було зроблено групою веселих чоловіків у 1920 році. Але набуло широкої популярності це явище лише на початку 2010-х років через поширення мобільних пристроїв з фотокамерами та розвитком мобільних додатків, таких як Instagram. А вже у 2013 році селфі назвали словом року в США й своєрідним трендом.

Відтепер фанати селфі  — фотографій можуть вважатися в США не зовсім здоровими людьми. Фахівці в області психіатрії вже присвоїли одержимості зйомкою селфі власну назву — «selfitis».

Однак, якщо на початку цей жанр фотографій сприймали більше як необхідність, то сьогодні це вже є справжня одержимість. Приміром, Еліза Дулі – зірка Instagram, у неї 263 тисячі підписників, які прискіпливо слідкують за кожним її постом, твітом або селфі. Та, нещодавно, жінка визнала, що при цьому вона зовсім не вміє спілкуватися в реальному світі.

селфи

Селфі — модна тенденція чи діагноз?

Психологи США вже забили на сполох. Адже селфі —  набуло статусу справжнісінької одержимості у молоді. Американська асоціація психіатрів навіть зарахувала залежність від зйомки автопортретів, з подальшим викладанням знімка в інтернет до психічного розладу. Відтепер фанати селфі  — фотографій можуть вважатися в США не зовсім здоровими людьми. Фахівці в області психіатрії вже присвоїли одержимості зйомкою селфі власну назву — «selfitis».

Психологи розробили власні критерії, за якими можна відрізнити простих любителів похвалитися собою від одержимих. Так, одержимі зйомкою «селфітісти» роблять автопортрети і викладають їх в соцмережу не менше 3 разів на день.

Дієвого лікування від такого нав’язливого розладу поки що не винайшли. Психологи дають лише кілька порад, як не допустити розвитку селфі-залежності, з-поміж них:

  • Встановити ліміт, наприклад одне селфі на тиждень. Ввечорі вимикати свій смартфон;
  • Більше часу проводити з друзями та рідними у реальному спілкуванні;
  • Знайти якийсь інтерес у житті, який стане для Вас альтернативою селфі та інтернету.

І найголовніше, пам’ятайте ваше життя проходить тут і тепер, а не в соціальній мережі. Тож, цінуйте кожну хвилинку і насолоджуйтесь реальним спілкуванням та справжніми емоціями.

Автор: Роса ТВ
Теги
Что такое страх?
Осенняя депрессия: как не стать ее жертвой
Сергій Жадан про пошук сюжетів та актуальне мистецтво
9 простых способов стать счастливее. Прямо сейчас
Ошибки в женском поведении согласно ведам
Отцовская линия
Как дети учатся общаться. Алана Джеймс
7 фактов, которые нужно знать о браке, - британская писательница
20 советов Михаила Литвака, которые помогут в решении многих жизненных ситуаций
Письмо директора сингапурской школы, которое должны прочитать все родители
Время не линейно, время - точка (бесконечная сфера)
Любовь к себе меняет карму
6 фундаментальных законов гомеосинергии
Наталья Грэйс: "Как человек проявляет себя в мелочах – таков он и есть!"
Что должна делать женщина, чтоб вдохновлять мужчину на успех
Эмоциональное выгорание связано с блоками в тонком теле

Login


Lost your password?