Главная » Блог » Стихії

Стихії

Кожна людина в повсякденних справах послуговується дарами природних енергій. Тими, що наші пращури звали Стихіями. Більшість людей не придає цьому значення. Як наприклад, участі стихії води в тому, що прийняття душу знімає напруження, прояснює голову після важкого дня. А глибоко релігійні люди навіть схильні заперечувати енергетичні впливи Стихій на нас, людей. Приміром переконаний християнин каже – «Був учора на природі (уявімо що без пиятики) – так класно відпочив, розслабився».

Чомусь людина віруюча не шукає цього в церкві, а їде на лоно природи. Бо енергетична підзарядка – то є невидимий дар Стихій. Наші пращури не лише про це знали, а й активно тим користувалися. Тому є сенс дати невеличку довідку про силу Стихій.

Земля

Стихія: Земля

Земля

Земля – найбільш стійка, найменше піддатлива до змін. Її цінність саме у стабільності, вона дає фундамент, про який говорять у часи лихоліть: «На цьому стояла і стоятиме Земля Руська». Йдеться про непорушні предвічні принципи ЖИТТЯ хранителем яких і є Земля. Це стихія, де народжується сила. Без зв’язку із Землею не можна досягнути скільки-небудь значущого результату у духовному зростанні.

Повітря

Стихія: Повітря

Повітря

Повітря – найбільш аморфна стихія, слабка у своїй твердій силі, та сильна своєю потенцією. В силу слабкої оформленості, найлегше з усіх стихій здатна поглинати та засвоювати енергію та інформацію. А в силу своєї повсюдності – і переносити її без спотворень на далекі віддалі. Могутня, а при потребі і руйнуюча, сила з’являється у цієї стихії якщо її спрямувати чітким вектором через достатньо вузький коридор. Ураган стає таким в силу його концентрації на об’єктивно малій просторовій дільниці.

Якщо би вдалося ураган «розсунути» на обшир скажімо, в сотні кілометрів, то він би тільки листочками на деревах погойдав. Це стихія малих дітей та високомудрих волхвів. Саме можливостям цієї стихії завдячують своєю появою більшість зафіксованих проявів волевих феноменів (у народі – чудо). Волшба з використанням можливостей цієї стихії дається при мінімумі зусиль, та максимумі магічного впливу. Якщо воля волхва здатна зібрати аморфну енергію вітру у пучок.

Вогонь

Стихія: Вогонь

Вогонь

Вогонь – стихія миттєвої дії. Він цінний своєю агресією, потрібен для рішучого удару. Але зовсім не надається для систематичного впливу, оскільки швидко згасає. А ще він не має вектору, оскільки спрямований за коловим принципом. Тому для волшби використовується рідко – щоб вогню надати вектор дії потрібні неабияке мистецтво та надмірні зусилля, які того не коштують. Зате вогонь незамінний у знахарстві – для «розігрівання» хворих органів, інших субстанцій.

Існує поняття «вічний вогонь» – це той, який постійно підтримують. Себто відбувається УСВІДОМЛЕНА ДІЯ, яка і лежить в основі будь-якої волшби. Саме вогонь, який підтримувався у капищах цілодобово, служив емпіричним проявом передачі енергії та інформації із минулого в майбутнє, що і означало «re-ligio», зв’язок і було власне служінням Богам. Тому вогонь практично ніколи не служить, а навпаки – потребує обслуги.

І якщо зустрінете «повелителя вогню», то налийте йому води на хвіст, бо то шарлатан. Тому наші пращури виділили стихію вогню общинникам – вогнищанам. Якщо вогонь справно підтримувати, він стає дієвим центром, скажімо родинним вогнищем, і ще починає палати в душі, даючи зв’язок із Богами і пращурами. Такі родинні вогники були копіями тих вогнів, що горіли на капищах, і виконували ту саму функцію.

Вода

Стихія: Вода

Вода

Вода – стихія золотої середини, тому дуже люблена волхвами. По проникності вона майже не уступає повітрю (не може текти вгору), а по твердості не має суперників. Звідси і її внутрішні властивості: текучість, піддатливість назовні, та твердість (метал стиснути легше ніж воду), зв’язок із предвічністю та потенції майбутнього проглядають у її кристалічному стержні. Адже вода найкращий носій інформації.

Людина, проходячи власними шляхом самовдосконалення, має справу щораз із іншими стихіями та скорочує радіус свого зовнішнього впливу за рахунок розбудови внутрішнього. Радіус експансійних зазіхань молодої людини найбільший – її «обходить» практично все: і камінь не так лежить, і перехожий не так глянув, і безліч ін. тп. Діє вогненна стихія миттєвої реакції. Та з часом, приходить розсудливість. І людина все частіше послуговується старим характерницьким правилом: життя для головного, не чіпай те, що не лежить на твоєму шляху. Так «вогонь» залишається позаду, а його місце займає або повітря, для людей кволих духом, або вода для людей мудрих. І тільки окремі мудреці вільно опираються на стихію землі, цей базовий егрегор етносу. Тому, від того, яка стихія доступна людині, можна визначити її духовний рівень.

Автор: Василь Куртяк
Теги
Шрипад БВ Садху Махарадж
Музыкальный альбом Anjey Satori - Astral Journey
Фотография ауры
Васту-Шастра. Золотые правила для дома
С. Вронский - легенда и человек
10 вещей в отношениях, которые вы зря считали ненормальными
Сколько раз в неделю нужно заниматься йогой?
Отчий дом - его великое назначение, божественное определение и его особенности
Далай-лама о необходимости религиозной практики в этой и будущей жизни
Все пророки братья и религия у них одна!
Зороастризм как он есть: добро vs зло
«Во что вы верите, то и получаете»: 20 цитат Джона Кехо о секретах подсознания
Переписать свои родовые программы. Чтобы вылечить тело, нужно работать с душой
Законы материального благополучия
Основы психологии в Аюрведе или ум говорит: «Принесли торт!»
Чогьям Трунгпа: Пять семейств будды и связанные с ними неврозы

Login


Lost your password?