Главная » Женская рубрика » Отношения » 10 цікавих фактів з психології

10 цікавих фактів з психології

Наша психіка і досі лишається однією з найбільших загадок у світі. Хоча, процес не стоїть на місці, вчені дізналися багато цікавих фактів про психологічні особливості людини, і навіть інколи можуть передбачити нашу поведінку.

Але чи замислюємося ми, до чого може призвести нерозділене кохання чи скільки часу жінці потрібно аби скласти в уяві образ про незнайомого чоловіка?  Представляємо Вашій увазі відповіді на ці та деякі інші питання, які допоможуть Вам краще пізнати самого себе, тож:

1. Ті, хто спить 6-7 годин, менше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, хто спить по вісім годин. Але у людей, які сплять менше 5 годин ночами в три рази частіше виникають психічні проблеми, ніж у тих, хто спить по 8-9 годин.

2.  Кількість друзів, яка у Вас може бути, обмежена. Навіть якщо Ви можете похвастатися кількома тисячами друзів у соціальних мережах, насправді їх у вас набагато менше. Психологи і астрологи виявили «число Данбара», яке свідчить про те, що максимальна кількість близьких зв’язків, які може мати людина становить від 50 до 150.

3. Звичка формується упродовж 66 днів. Науковці, які вивчають, як довго ті чи інші дії перетворюються на звичку, з’ясували, що нам в середньому для цього потрібно близько 66 днів. Чим складніша поведінка, яку ми хочемо набути, тим більше часу нам потрібно.

4. Жінці достатньо всього 45 секунд для того, щоб оцінити незнайомого чоловіка – стверджують британські психологи. З них 10 секунд вона будує загальне враження про статуру, 8 секунд оцінює очі, 7 секунд дивиться на волосся, 10 секунд на губи і підборіддя, 5 секунд — на плечі. А останні 5 дивиться на обручку — якщо воно є.

5. Знання психології робить життя складніше, а застосування — простішим.

6. Кращим засобом від турбот, тривожності та стресу визнали читання. Саме таких висновків дійшли вчені з Оксфордського університету. Вважаючи, що саме процес читання цікавої книги повною мірою відволікає людину від поганого психічного стану. Такий спосіб розслабитися значно кращий аніж прийом алкоголю, набагато ефективніший ніж прогулянки, чаювання або прослуховування музики.

7. Нерозділене кохання може перерости в справжню одержимість і навіть призвести до психічного розладу. Такого, наприклад, як синдром Аделі.  Під цією красивою назвою ховається важка, болісна душевна хвороба — це нерозділена любовна залежність, дуже схожа на наркотичну. Найчастіше до цієї хвороби схильні жінки, і в силу більшої емоційної вразливості, і як особи більш чутливі.

«Синдром Аделі» — це не доля недалеких дівчаток, а досить часто ним страждають красиві та успішні дівчата і жінки. Звичайно, поставити діагноз «синдром Аделі» може тільки професійний психотерапевт, але у нас якось не прийнято звертатися до психотерапевтів, та й не в кожному місті його можна знайти (до того ж професійного).

8. Проаналізувавши більше мільярда твітів, опублікованих під час великих спортивних змагань, вчені встановили, що чим «голосніше» і впевненіше заяви сперечальника, тим більше у нього шансів отримати перемогу в дискусії. Іншими словами, говоріть впевнено, навіть якщо знаєте, що неправі.

9. Якщо людина намагається щось згадати, але при цьому продовжує дивитися вам в очі, будьте впевнені — вас обманюють.

10. Жінки відчувають себе коханими, спілкуючись лицем до лиця зі своїм партнером. Чоловіки, навпаки, відчувають емоційну близькість у спілкуванні, коли вони працюють, грають, або розмовляють, сидячи поруч з партнеркою.

Автор: Роса ТВ
Теги
Ведична психологія допомагає долати кризи
Мастер адвайты Мадукар
Думайте, перед тем как пожелать
Петр Мамонов: "Спаси себя - и хватит с тебя"
Рука помощи себе и ближнему. 12 простых способов стать добрее
100 советов от столетних. Мотивация для всех, кто хочет прожить долгую и счастливую жизнь
10 законов пути Дао
Виктор Юхимович: Принцип зеркала в отношениях. Часть 1
Психосоматика и отношения
Танцы, как терапия или Почему танцы лечат лучше, чем бутылка, антидепрессант или психотерапевт
«Любить». Запрещенный фильм Михаила Калика с Александром Менем
Ия Зайцева: «Принятие – основа любви» Часть 2
Как избавиться от негативных жизненных установок
9 причин, почему вы застряли на одном месте
Чтобы избежать страдания, идите прямо в боль. Интервью с Шинзеном Янгом
Наша сила в наших слабостях

Login


Lost your password?