Главная » Женская рубрика » Здоровая кухня » Альтернативні дієти

Альтернативні дієти

Загадка: чого в розвинених країнах намагаються уникати, а в бідних та патріархальних навпаки – прагнуть собі мати? Ідеться про тучність. Пригадайте хоча би власних бабусь, які в дитинстві намагалися вас розгодувати, бо на їхню думку ви занадто худі і виглядаєте хворобливо. Тепер ми уже знаємо, що саме зайва вага ознака хворобливості. А вона, як правило, наслідок сидячого способу життя і нездорової дієти. Вчені задалися питанням – як виглядатиме і скільки важитиме середньостатистичний землянин через 50 років, якщо ми не змінимо свій раціон.

Ще 20 років тому говорити про типову дієту не було сенсу. Дуже багато людей у Західному світі відверто переїдали, в той час як у країнах Африки дуже часто жили впроголодь. Нині навіть у найбідніших країнах люди переважно мають що їсти. А там де добробут середній, у тім числі і в Україні, раціон харчування більшості повторює усі помилки, від яких намагаються позбавитися ті ж самі американці.

Таких негативних моментів кілька – насамперед переїдання (щодня люди споживають в середньому 500 зайвих кілокалорій). З року в рік зростає частка «порожніх калорій» — з очищених жирів, рафінованого цукру, алкоголю. Між іншим алкоголю зі зростанням добробуту вживають усе більше. І ще – вельми зросло вживання м’яса, причому у його найнездоровішому вигляді – смаженому. Оце і є типова нинішня дієта. Екологи Девід Тілман і Майкл Кларк із університету в Міннесоті упорядкували колосальну кількість статистичних даних, що стосуються динаміки споживання того чи іншого продукту. І розробили графіки того, як їхнє виробництво відображається на стані навколишнього середовища. У вибірку ввійшли понад 100 країн, в яких проживає 90% всього населення Землі. Вчені спрогнозували як буде розвиватися ситуація в найближчі 50 років.

Альтернативні дієти

І стало зрозумілим – якщо людство буде харчуватися так як зараз, то треба буде розробити від сотні мільйонів до мільярда нових сільськогосподарських площ – в залежності від розвитку технологій. Завдяки тваринництву критично зростуть викиди парникових газів. А люди стануть значно частіше хворіти на рак, ішемічну хворобу серця та діабет другого типу. Проте, не все так сумно. Тілман і Кларк запропонували аж дві альтернативні дієти. Якщо люди скоригують свою дієту лише трохи – ситуація зміниться. Першою альтернативою може стати «середземноморська дієта»: молочні продукти, овочі-фрукти і зовсім трохи м’яса. І майже ідеальним раціоном могло би стати пескетаріанство – це традиційне вегетаріанство, плюс риба та морепродукти.

Тож, виглядає на те, що зростання добробуту не робить людей здоровішими, а скоріше навпаки. Страждає і навколишнє середовище. І проблема тут не у бракові ресурсів чи невмілому їх розподілі. Проблема у нашій людській свідомості, системі цінностей і не зовсім адекватному сприйнятті світу та нашого місця в ньому. Доки їжа залишатиметься привілеєм, елементом розкоші і щоденною нагородою за важкий день – доти ми, люди, будемо хворіти і загаджувати нашу спільну Планету. І це факт.

Автор: Роса ТВ
Теги
Лето. Уход за кожей
Здорова кухня. Чорний перець
Томатно-вишневый гаспачо в стаканах
Имбирный чай (Аюрведа)
Живая кухня
Фитотерапия. Общие рекомендации
Салат с виноградом и козьим сыром
Аюрведа: подавление потребностей и экология организма
Скорая помощь для печени: Уникальные целебные свойства расторопши
Избавляемся от стресса: 4 восстановительные асаны
Тосты с салатом из баклажан по-румынски
6 веских причин обратить внимание на микрофлору кишечника
Растения, которые улучшат вашу память. Рекомендации доктора аюрведы
Рэйки – японская медицина, ступени, принципы
Чаванпраш - эликсир жизненной силы и молодости
Излишний вес. Худееем? Не всегда

Login


Lost your password?