Главная » Статьи » Культура » Паломництво західною Україною: Корецький монастир

Паломництво західною Україною: Корецький монастир

Корець – дивовижне місце на західній Україні, а робить його таким Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир. Знайти його можна неподалік в’їзду в місто з боку Житомирської траси. Заснований монастир у 1064 ігуменом Києво-Печерського монастиря Варлаамом.

Татари часто намагалися захопити монастир у XIII-XV століттях, а в 1496 році будівля монастиря була захоплена та зруйнована кримським ханом Менглі-Гіреем. І лише в 1571 році князь Корецький Евфімій почав його відновлення. Продовжив розпочату справу батька його син — Іоакім, він же і закінчив відбудовувати жіночий монастир в 1579 році. Всі будівлі тут виконані в стилі бароко, який відрізняється просторовим розмахом, плавністю й складним поєднанням криволінійних форм. Освятили новий храм на честь Воскресіння Христового. А першою монахинею та ігуменею монастиря стала дочка князя — Софія, в чернецтві — Серафима.

Корецький монастир

Музей Корецького монастиря

У князів Корецьких була сімейна святиня — ікона Божої матері Споручниця грішних  та Її чудотворна Плащаниця. Завдяки ігумені Серафимі ці святині стали власністю монастиря. День перенесення святинь у храм святкується й досі в четвер після П’ятидесятниці.

Під час війни 1812 року черниці допомагали народові — передали в допомогу армії 10 тисяч рублів. У 1880 році при монастирі відкрили притулок для дівчаток-сиріт. Однією з опікунок  притулку була Анна Андро (перша наречена Пушкіна). За своє піклування вона була похована на території монастиря — біля стін Свято-Троїцького храму. Після закінчення Громадянської війни мрнастир разом із містом відійшов до складу Польщі. І над монастирем нависла загроза окатоличення. Цілих 18 років йша тяжба у Пражському суді, яку в кінці кінців виграв монастир, і залишив за собою право залишатися православним.

Плащаниця Богородиці, Корецький монастир

Плащаниця Богородиці — домашня святиня роду Корецьких.

У часи Другої Світової війни монахині посильно допомагали армії — було передано більш ніж 2500 рублів на виробництво танків, а також — 16 000 рублів у фонд оборони країни. Згідно антирелігійної программи Хрущьова з 1958 року планомірно почали процес закриття монастиря, і тільки ціною титанічних зусиль ігумені Людмили та за посильної підтримки патріарха Алексія і митрополита Пимена (майбутнього патріарха) монастир не змогли закрити.

Зараз жіночий монастир переживає добрі часи. Тут живе 90 монахинь. Чудовий головний Свято-Троїцький храм щодня відкриває свої двері для паломників і туристів. Служби проводяться о 6-00 і о 17-00 годинах. При монастирі діє недільна школа і відкрито училище для навчання церковному співу.

Особливої уваги варта господарська діяльність, адже на території монастиря є пасіка, сад-город, тут випікають запашний монастирський хліб. На Рівненщині всім відомо, що найгарніші писанки, крашанки виготовляють у Корецькому монастирі. Також саме у цьому місці передаються знання по древньому рукоділлю – золотошиттю. Сьогодні Корецький жіночий монастир — єдине місце в Україні, де вишивають золотом. Це дивовижна та століттями намолений містина, яку варто відвідати, вклонитися головної святині — іконі Споручниця грішних та придбати унікальні золототкані ікони.

Автор: Роса ТВ
Теги
Основатель ювелирного дома Игорь Лобортас
Ірена Карпа
Время Дзэн
10 книг, от которых хочется жить
Тарас Шевченко "До Основ'яненка"
Ольга Одальчук. Мастер украинского классического пейзажа
Откровения пирамид
Paganel in Tanzania
10 секретов успеха по Ведам
Масала Чай
Что делают успешные люди в последние 10 минут своего рабочего дня
Как чтение может улучшить вашу жизнь
Неприкосновенность тела: Как говорить о согласии в сексе с детьми разных возрастов
Что такое Мандала и Янтра
Три уровня души — три уровня речи. Какой у нас уровень развития души?
«Человек-масса» Хосе Ортеги-и-Гассета: как отказ от мысли и свободы стал нормой

Login


Lost your password?