В останні роки в ЗМІ все частіше став з’являтися термін «зелений екотуризм». Подається він, як сучасна, прогресивна альтернатива традиційному безпричинному блуканню людей під час відпусток. Однак тут є кілька питань: найперше те, що зелений і екотуризм – далеко не одне й те саме. А зв’язують ці поняття тому, що екотуризм вельми вигідна справа – багато преференцій – як з боку держави, так і за рахунок бренду збереження навколишнього середовища. Хоча, часто незаслужено.
Наприклад: біля Закарпатського райцентру Хуста є унікальна Долина нарцисів – ціле поле цих рідкісних квітів. Як не дивно, але ще за радянських часів про це чудо природи мало хто знав. Проте зараз модним став екотуризм – за два тижні цвітіння квітів у долині топчуться від 10-ти до 15-ти тисяч людей. І штраф у 12 гривень за зірвану квітку зупиняє вельми небагатьох. Наслідок – квітів з року в рік все менше. І це не поодинокий випадок. Справжні екологи сумно жартують – хочете угробити заповітний куток природи – зробіть там екотуристичний пункт. Бо захист довкілля закінчується там, де починається бізнес. Особливо в наших умовах бездіяльності законів.
Підприємці шукають вигоду, і часто за рахунок здешевлення послуг. А екологічно чисте виробництво це дороге задоволення – це і закупівля сонячних батарей, і очисних споруд, і фільтрування води для повторного використання, і справді органічна їжа, і такі ж природні очищувачі замість традиційної хімії. Кошти потрібно виділяти і на утримання належної чистоти довкілля, і на рекреацію, а часто і відновлення популяцій рідкісної місцевої фауни.
Екотуризм потребує чималих попередніх вкладень, значна частина з яких — просто благодійний внесок у чисте довкілля. На це згодні не так багато туроператорів. Тож у нас схема здебільшого проста – знаходиться заповітний куток природи, бажано ще з якимсь бонусом – наприклад мінеральними термальними водами, поруч будується кілька готельчиків. І починається експлуатація природи, доки ресурс не буде вичерпаний. Як правило, це стається швидко – часто в межах десятиліття. І тоді бізнесмени від туризму шукають іншу місцину, ліплять на воротях зелену наліпку і приставка «еко» починає приносити нові прибутки.
Який звідси вихід? Вельми простий – як і в будь-якій справі, тут потрібні чіткі правила. І ще жорсткий контроль за їх дотриманням. У світі вже є багато міжнародних об’єднань, що прийняли на себе зобов’язання організовувати дійсно екологічні тури. Це, приміром, «Інтернейшнл Екотурізм Сосаіті», і національна асоціація – «Екотуризм Австралія». Якщо б знати, що гроші туристів справді підуть на відновлення природи, то й грошей тих не жаль. Але ж поки часто дурять.
АЮРВЕДА UA
https://t.me/ayurvedaua
Первый Телеграм канал на украинском языке о здоровом образе жизни с помощью Аюрведы и других восточных медицинских систем. Самая выборочная и полезная, интересная и актуальная информация для достижения идеального здоровья.
АЮРВЕДА ПОРТАЛ
https://t.me/ayurveda_rosa
Наш второй, международный русскоязычный Телеграм-канал для любителей аюрведы всего мира. Двуязычным согражданам рекомендуем подписаться на оба канала.
Вы узнаете много интересного и полезного : статьи, видео, интервью, афоризмы, рекомендации, рецепты вегетарианской кухни, и все то, что поможет вам получить проверенные тысячелетние знания о психическом и физическом здоровье человека.
Аюрведа – древнейшая наука не только о том, как жить без болезней, но и о том, как стать эффективным и счастливым. Уникальное знание себя, работы тела, которое полезно для вас. Наверное, самая важная информация в нашей жизни.
Переходите по ссылкам, знакомьтесь с секретами аюрведы. Обязательно подписывайтесь, будьте здоровы и счастливы, дорогие друзья!