Главная » Блог » Міф про молоко

Міф про молоко

Міф: Хто з нас не пам’ятає знамените: «пийте, діти, молоко – будете здорові». Як би не так: базові компоненти молока – дисахарид лактоза та білок казеїн можуть бути перетравлені лише в дуже дитячому віці. Потім ферменти перестають вироблятися і молоко не перетравлюється. Ще й підчас виведення вимиває з організму необхідний кальцій. Саме тому жоден із видів ссавців, окрім людини, не споживає в дорослому віці молоко, та ще й від представників іншого біологічного виду.

Роз’яснення міфу: За даними противників споживання молока, неперетравлений казеїн стає основою для вироблення сечової кислоти, та зрештою осідає у вигляді слизу. І затоксиковує тіло. А яловичі жири приклеюються до стінок судин, що призводить до атеросклерозу. Останнє, щоправда, спростував ще Боткін – він якраз рекомендував молочні продукти як профілактику цієї хвороби. Бо в молоці багато калію, що укріплює стінки судин.

Підстави для виникнення міфу: в наш час молочна промисловість – це колосальні обсяги виробництва та грубі гроші. Однак молочні продукти уже занадто далекі від парного молока. Та й останнє не таке вже й безпечне – з надлишками гормонів та антибіотиків, які часто додають у корм худобі.

міф про молоко

Наукове обґрунтування: та чи варто відмовитися від споживання молока. У жодному разі. Найперше спростуємо відверту брехню: вся білкова складова молока повністю розщеплюється до амінокислот, що засвоюються в тонкому кишківнику. Та й харчовий тракт людини облаштований так, що вся їжа – перетравлена вона чи ні, все рівно покидає тіло – єдиним, усім відомим способом. І ніде не осідає – бо покинути харчовий тракт без переварювання неможливо, а перистальтика не дозволить йому затриматися в кишківнику. Більше того – ще Ілля Мечников стверджував, що молочнокислі та біфідобактерії активно пригнічують процеси загнивання в товстому кишківнику – а значить і сприяють травленню та правильному відведенню продуктів життєдіяльності. З лактозою складніше – так є певна кількість людей що мають на неї непереносимість. Це обумовлено генетично, але таких індивідів дуже небагато – менше 15-ти відсотків із усіх наших сучасників. І ця властивість не виникає з віком – вона або є з самого початку, або її немає. Точно в молоці є кальцій і фосфор для кісток та зубів, непоганий набір вітамінів та фолієва кислота – жінки, що були вагітними, зрозуміють.

Отже – з чого починали – тим і закінчимо: пийте молоко – будете здорові. Тут ключове слово «молоко» – бо сніжно-білі розчини в паперових пакетиках, що продаються в супермаркетах під назвою «Молоко» до корови чи кози мають лише віддалений стосунок. Промислове виробництво молока з його пастеризацією та стерилізацією вбиває саме життя в цьому поживному продукті. Тож пити таке молоко варто лише з дуже великої скрути.

Автор: Василь Куртяк
Теги
Еліксир молодості
Мелодия ДНК похожа на медитативные ритмы Индии
Свекольный суп с красной капустой
Аюрведа: как избавиться от токсинов в организме
Гаспачо с запеченными томатами черри
ПМС как сигнал бедствия и что с этим делать
Домашние рождественские конфеты
Alóe véra – зеленое чудо
Нейрохирург: у сознания нет места в теле, а связь мозга и мысли - тайна дремучая
Очищение сосудов мозга: уникальные методики
Салат с томатами черри и грильованным кабачком
Котлетки из цуккини с фетой и мятой
Аюрведа: Анис как лекарство
Конопляное масло: обычний продукт пищевого рациона
Аюрведическое сезонное руководство для весны
Техники энергетической защиты оболочки ауры

Login


Lost your password?