Главная » Женская рубрика » Отношения » Саморозвиток чи повчання інших?

Саморозвиток чи повчання інших?

Саморозвиток. Як часто ми чуємо це слово? Але рідко замислюємося що воно означає, а ще рідше — використовуємо у житті.

Мабуть, що кожна людина зможе дати йому власне тлумачення. Для когось це будуть всі знання, які він отримує з зовнішніх джерел, для інших – це нові навички, вміння і досвід, отримані в результаті застосування знань на практиці, для третіх – це постійна боротьба з собою, бажання перемогти самого себе, вийти на новий рівень.

Всі ці точки зору об’єднує одне – бажання бути кращим.  Коли ми твердо вирішили розвиватися у будь-якому напрямку – починаємо розуміти на скільки це чудово, відчуваємо всередині неймовірної сили енергію і готові працювати над собою днями і ночами.

Самі того не помічаємо, як розповідаємо всім про переваги та зміни на шляху самовдосконалення і мимоволі агітуємо близьких. Здається, що так буде краще всім навколо. Однак, така поведінка говорить лише про те, що ви ні краплі не змінюєтеся, до того ж тягнути за собою людей не варто.

Осуд

Перша і найголовніша причина такої поведінки:

Бажання змінити інших людей, не змінившись самому (адже один раз щось прочитавши і навіть зрозумівши, людина ще не змінилася). Здається, що якщо змінюєш оточуючих, то всім навколо буде тільки краще.

Друга причина:

Начебто саморозвиток і чудово, але не забувайте, що ви йдете у невідомість.  Ваш шлях прокладається туди, де Ви ще ніколи не були і не знаєте до яких наслідків це все може призвести. Не забувайте, чим більше ви дізнаєтесь нового у своєму житті, тим складнішим все здається. Елементарний приклад: пригадайте шкільні роки; і урок, скажімо, біології. Дивишся на клітину і думаєш, що є простішим? Однак це міркування моментально зникає, коли починаєш розглядати її під мікроскопом, і бачити як багато складних перетворень там відбувається щосекунди. Розумієш наскільки ти далекий від істини.

Саморазвитие

Ось так і з саморозвитком. Ми хочемо тягнути за собою інших людей, тому що боїмося самостійно рухатися вперед до поставленої мети. Звичайно, разом не так страшно і це цілком логічно. Однак, тягти за собою інших людей — велика помилка. Далеко не кожному потрібен саморозвиток, далеко не кожен хоче це все розуміти. Сьогодні у вас амбіції великі, а у ваших знайомих вони, можливо, інші. На перший погляд здається, що робиш добро, але за фактом займаєшся дурницями, замість того, щоб працювати над собою. Кому треба, той обов’язково піде за вами.

Третя причина:

Страх, що близькі люди відстануть, і доведеться з ними попрощатися. Що ж, найчастіше саме так і буває. Однак, не поспішайте з висновками. Просто припиніть нав’язувати свій світогляд, займайтеся собою. Адже, можливо, ви навіть менш досконалі, ніж ті, кого намагаєтеся тягнути за собою. Завжди пам’ятайте про це:

Працюйте над собою

Коли люди побачать результати, вони швидше за все потягнуться до вас. Якщо ви вибрали дорогу реалізації свого потенціалу, у такому разі будете змушені часто міняти коло спілкування. Кожен сам відповідальний за своє життя. І це не зарозумілість чи егоїзм. Егоїзм — це вимагати, щоб друзі та близькі йшли тією ж дорогою, що й ви.

Однак, будьте обережні, на перших етапах  може «здаватися», що багато знаєш  і став кращим ніж був кілька тижнів тому назад. Можна наробити багато помилок і порвати багато потрібних зв’язків. Залишайтеся лояльними і чуйними з найближчими людьми, навіть якщо зараз здається, що вони абсолютно нічого не розуміють. Швидше за все, ви самі ще нічого не розумієте, а тільки «нахапалися верхівок».

Працюйте над собою — це найкраще, що ви можете зробити для інших людей!

Автор: Роса ТВ
Теги
Мастер астропсихологии Анна Долгова
В чем смысл жизни? Зачем я живу?
Притча о двух волках
5 способов стать счастливее без антидепрессантов
Просто попробуй...
Бхактиведанта Неми Махарадж. Явление Господа Нитьянанды
Карма определяется нашей речью
Если мужчина не берёт ответственность за благосостояние женщины
7 женщин, которые сделали своих мужей великими
Дипак Чопра: Закон непривязанности — получить то, что хотите
Путь к исцелению: простить всех, кто причинил нам боль
6 способов выйти из безвыходной ситуации
Почему мы женимся не на тех: 9 причин, ведущих к несчастливому браку
10 вещей, которые я перестала делать и обрела свободу
Успешный бизнес согласно восточной психологии
Лама Йонге Мингьюр Ринпоче: «Счастье живет в каждом из нас»

Login


Lost your password?