Главная » Статьи » Духовность » 7 рівнів розвитку свідомості

7 рівнів розвитку свідомості

Існують різні рівні свідомості, у відповідності з різними рівнями сприйняття навколишнього світу. Кожен рівень розвитку свідомості є певним рівнем здатності любити і виявляти любов. За Східною традицією виділяють 7 рівнів розвитку свідомості.

Перший рівень

На першому рівні сприйняття світу знаходяться люди, для яких матеріальні придбання є сенсом життя. Нижчий прояв цього рівня — коли людина бажає тільки отримувати, не бажаючи нічого віддавати. На жаль, сучасні ЗМІ спрямовані на те, щоб стягувати і утримувати людину на цьому рівні антропоцентризму, коли кожна людина вважає себе центром світобудови і прагне експлуатувати ресурси планети та всіх оточуючих людей заради власної егоїстичної насолоди. Зараз зусилля всіх засобів масової інформації спрямовані саме на те, щоб люди бачили сенс свого існування в придбанні і будували взаємини, головним чином, лише на основі статевої близькості.

Другий рівень

Ті, хто піднялися над корисливими устремліннями, і знаходять щастя в досягненні поставлених перед собою творчих цілей, є очевидними двигунами прогресу. Вони роблять великі відкриття, живуть заради мистецтва, будують мости через Ла-Манш, впроваджують новітні технології і всіляко прагнуть змінити життя суспільства на краще. Такі особистості можуть залучати значні матеріальні ресурси завдяки тому, що гроші вони розцінюють не як джерело особистого насолоди, а як можливість для здійснення творчих цілей.

Якщо перший рівень об’єднує тих, чий сенс життя — колекціонування речей, то на другому ступені знаходяться люди творчості. Завдяки тому, що гроші для них — не мета, а засіб, вони володіють сильною внутрішньою енергією, яка дозволяє їм досягати успіху в житті і проживати її більш яскраво і насичено.

Третій рівень

Творчі люди поступово приходять до розуміння, що шлях до щастя і процвітання лежить не тільки через зовнішні зміни в суспільстві, а більшою мірою — через розвиток таких загальнолюдських цінностей, як милосердя, доброта, справедливість і простота, які є основою для початку духовної життя. Ті, хто щиро прагнуть розвинути в собі піднесені якості характеру і завжди намагаються приносити користь оточуючим, знаходять заспокоєння і радість в чистих і піднесених відносинах. Благородство душі є головною відмінною рисою людей, що знаходяться на цьому рівні і вище.

Четвертий рівень

Духовний розвиток супроводжується природним зникненням ліні і збільшенням відповідальності. Людина з піднесеними якостями характеру завжди прагне приносити користь оточуючим. Вона удосконалює свій талант, внутрішній світ і всі свої здібності для служіння суспільству. На цьому рівні людина розуміє важливість виконання обов’язків перед суспільством. Щиро і безкорисливо виконуючи свої обов’язки, людина знаходить ті якості, які є основою для стабільного матеріального процвітання і швидкого духовного прогресу.

Практично всі східні культури ґрунтувалися на цьому надійному фундаменті безкорисливого служіння суспільству. «Бусідо» — стародавня культура самураїв є живим втіленням досягнення внутрішньої і зовнішньої гармонії через безкорисливе служіння. Саме слово «самурай» в перекладі означає «слуга». Істинний самурай — це досконалий слуга, який бездоганно володіє своїми почуттями, і позбавлений навіть тіні користі.

Прихильність дхарми — безкорисливе виконання своїх обов’язків було так само суттю культури древньої Індії та ведичного світогляду в цілому. Безкорисливе служіння відповідає початковій природі душі, і тому несе з собою умиротворення і внутрішню радість, які є причиною і наслідком подальшого духовного просвітлення. Чим вище духовний рівень людини, тим менше його цікавить багатство, але й тим доступніше воно стає.

П’ятий рівень

Люди, що знаходяться на цьому рівні, розглядають духовний розвиток як головну мету свого життя, і діють так, щоб кожен їх вчинок приносив благо оточуючим.

Шостий рівень

Духовним піднесенням через самопожертву називається такий стан душі, коли людина бажає іншим щастя більше, ніж самому собі, і через це піднімається на ще вищий рівень святості. На цьому рівні Любов до всіх живих істот спонукає людину жертвувати своїми інтересами заради духовного піднесення оточуючих. Практично всі засновники справжніх світових релігій діяли, виходячи з умонастрою, притаманного цьому рівню.

Сьомий рівень

Досягнувши найвищого рівня розвитку, людина втрачає двоїсте сприйняття світу і знаходить можливість повернутися в духовний світ. Така людина бачить тільки любов, вважаючи всіх оточуючих набагато краще себе. Для такої людини вже не існує понять ворогів, горя і зла, оскільки кожен його вчинок природним чином несе любов і щастя всьому світу.

У міру розвитку свідомості у людини розвивається безкорисливість і зникає лінь, і виконання своїх обов’язків доставляє йому все більше і більше задоволення. Коли людина зосереджена тільки на особистій вигоді і власних задоволеннях, тоді робота ніякої особливої ​​радості не приносить, оскільки людина зосереджена лише на результаті — отримання грошей. Але на більш високих рівнях свідомості та ж сама діяльність стає нагородою вже сама по собі, і робота сприймається як хобі.

Автор: Роса ТВ
Теги
Ведущий ведической игры «Лила» Владимир Скобелев
Чему можно научиться у бега
Быть в моменте «здесь и сейчас». Это не сложно. Как?
Искусство быть вместе
Размышление для католиков латинского обряда. Вербное воскресенье
Градация рас
Молитва "Отче наш"
Мелания Римляныня: от замужества к святости
Выбирайте людей своего уровня ценностей
Психологическая устойчивость на каждый день: 4 простых способа
Дхарма мужчины
Юрий Авраменко: Аюрведа и 3 закона мироздания. Часть 2
Непрестанная молитва: недопустимые и правильные практики
Как стать «антизнатоком» в культуре, которая рассматривает знание как украшение в иерархии
Объятия Иисуса и Будды. Беседа Адьяшанти и Френсиса Беннетта
Когда вы излучаете свет – раздражаете тех, кто живет в темноте

Login


Lost your password?