Главная » Блог » Друге ім’я або про небезпеку подвійного імені

Друге ім’я або про небезпеку подвійного імені

Кожна конфесія надає своїм неофітам можливість розпочати нове життя, так сказати, переродитися духовно. І майже завжди символом цього переродження стає нове ім’я, отримане людиною під час першої ініціації в ту чи іншу віру.

Новачки в громадах рідновірів заздалегідь підбирають собі красиві і звучні слов’янські імена. В мене особливих турбот не було – адже в скаутській організації я уже мав достойне князівське псевдо – Буй-Тур. Його і хотів зробити своїм рідновірським ім’ям. Та перед посвятою жіночка, що асистувала волхву якось зненацька запитала: «А хто ви по-паспорту?» Василь – кажу. «О, чудово – будете ВолодАром». Це, мовляв, прямий переклад із грецької мови: Василь – Василевс – себто Цар, ВолОдар землі. Моєму обуренню не було меж – я ж хотів бути грізним, могутнім, із бичачою шиєю Буй-Туром (про свої тодішні 68 з половиною кілограмів ваги якось не згадувалося). Тож після посвяти в рідновіри я став …ВолодАром (саме з наголосом на А – амбіцій наголошувати на О в мене поки не було). Тоді я навіть не здогадувався, як мені пощастило.

Річ у тім, що ім’я це поведінковий код – назвіть чоловіка Віктором, і він перемагатиме («Віктор» від «Victoria» — «Перемога»), а назвіть Чмирем, і з нього усі насміхатимуться.

Бо нові імена справді необхідні – щоб людина легше прийняла нову позитивну свою ідентифікацію і забула весь негатив минулого, від якого тікає в нову релігію однак тут є і велика небезпека. Річ у тім, що ім’я це поведінковий код – назвіть чоловіка Віктором, і він перемагатиме («Віктор» від «Victoria» — «Перемога»), а назвіть Чмирем, і з нього усі насміхатимуться. Так от, даючи людині рідне ім’я, ми змінюємо їй формулу поведінки, а можливо і ще глибше – характер.

рідновіри друге ім'я

Скажете – це ж добре, адже тепер людина відчуває себе Туром, чи Світозаром і аж світиться силою зсередини. Але не забуваємо, що у паспорті, на роботі, між друзями нерідновірами він скажімо залишається Петром («Камінь»), а за новим іменем він Вихор. По-вашому, яким він Вихором буде, якщо він одночасно ще й Камінь. Така людина зависає між найменнями, вони її роздвоюють, і людина втрачає себе. Тому тут вихід лише один – якщо зважуєшся на нове ім’я, то треба бути готовим настоювати на повному забутті старого – міняти паспорт, змушувати рідних називати тебе на нове ім’я. Ось чому мені поталанило – я був Василем («Царем») і став ВолодАром (тим таки «Царем») – суть імені не змінилася.

Та з рідновірами ще нівроку – їх якщо і рве нове ім’я – то лише вгору, то світла. Як скажімо Світозара чи Лучезара. А от християнам важче. Їхні хресні імена найчастіше в честь святих, і в значній мірі – різноманітних мучеників. Під час хрещення священик спеціально нагадує – ім’я отримуєш в честь достойного такого-то і такого-то, що був розіп’ятий, спалений, розтерзаний чи ще якось умучений за свою віру. Тож будь достойним. І все це напряму записується в тонких тілах людини. І потім ця прищеплена програмка від нещастя до нещастя веде людину до славної але мученицької кончини. Слова «карма» тут вживати не будемо. Бо християни в неї не вірять. Однак суть поняття від тої невіри не зникає. Тож батькам варто добре подумати, перш ніж дозволити дати ім’я своїй дитині в честь стародавніх мучеників і страждальців.

Мантри – це звукові вібрації вузько спрямованого спектру, призначені, скажімо так, влучати в Господа Крішну, і входити в резонанс із його сутністю.

Та ще важче ніж християнам є вайшнавам. У цій ведичній традиції прийнято вплітати у власне ім’я ще й ім’я Бога. Звісно ж із приставкою «..дас/дасі» — що приблизно значить «слуга». Так при посвяті з’являються у вайшнавів імена «… Чайтанья-дас», «… Крішна-дас» і подібні. Ці люди беруть участь служіннях Богу – кіртанах, на яких за допомогою приспівування мантр прославляють Святі Імена. Мантри – це звукові вібрації вузько спрямованого спектру, призначені, скажімо так, влучати в Господа Крішну, і входити в резонанс із його сутністю. Але коли на кіртані перебувають ще й звичайні смертні із іменами Крішна-дас, приспівування імені Господа Крішни входить в резонанс і з їхніми іменами. І ці немічні людські тонкі тіла пронизують божественні вібрації надзвичайної сили. Лише люди неймовірно чисті душею можуть це витримати для себе з користю. Тоді вони стають духовними учителями, як скажімо Джідду Крішнамурті, Шрі Рамакрішна чи самий знаменитий Крішна-дас – Джефрі Каґель. Але для більшості Крішна-дасів їхнє ім’я — резонатор божественних вібрацій – є вельми згубним. Аж до того, що може стати причиною божевілля.

имя бога

Жартувати з іменами Богів небезпечно – це дуже добре знали древні. Тоді нікому і в голову не могло прийти назватися іменем Бога. Досі скажімо довліє древнє прокляття над ім’ям Діана. То була римська Богиня рослинного і тваринного світів, полювання і жіночності. І дівчата з таким іменем справді дуже сексуальні, вродливі і не обділені увагою чоловіків. Однак лише до заміжжя. В шлюбі Діани дуже рідко щасливі – згадайте поміж своїх знайомих. А все тому, що Богиня Діана несла обітницю цнотливості. І ім’я на цю програмку, так сказати, запрограмовано. Тож порушення обітниці має свої наслідки.

Висновки: що ж робити із другими іменами? Який вихід? Бо ж від другого імені нікуди не дінешся – в людей здавна були дві імена. Однак тут є особливість. Древні давали перше ім’я – для суспільства – усім відоме. А друге ім’я було таємним, яке знав лише волхв і кровні родичі. Таємне ім’я нікуди не вживалося. Воно було лише еталонною матрицею поведінки наділеної ним людини. Це щось на зразок сучасної інформо-терапії. День за днем людина обростала негативом і тоді мама, чи хтось інший дуже рідний, називав людину тихенько його таємним іменем, яке містило еталон життя чи поведінки людини. І таким чином людина відстроювалася стосовно еталону. І такі інформотерапії робилися час од часу. Так людина позбавлялася набутого лиха. Як на мене – це хороша порада для наших сучасників, яких доля наділила двома іменами.

Автор: Василь Куртяк
Теги
Светочи мира. Зороастр.
Как уснуть за 1 минуту: потрясающая по эффективности и простоте практика!
Письмо Шрилы Прабхупады Бхактисиддханты Сарасвати Тхакура
Хотите добиться успеха в жизни? Рекомендуем метод «пяти пальцев»
7 способов сделать свою жизнь лучше за 1 секунду
Эмоции, которые мы заглушаем перееданием
Вавилонская башня
Пасха. История праздника
Марина Билык: Природа эмоций. Часть 1, Женский аспект
Сергей Серебряков. Аюрведа. Как сознание влияет на выбор метода лечения
О чем думать перед сном?
Желчный пузырь — дирижер работы внутренних органов
Стоит ли говорить о браке и о разводе на одном дыхании?
Синдром отложенного счастья: Потом – значит никогда
Александр Король - Управление вниманием высвобождает вашу силу
Аюрведа - три гуны: раджас, тамас, саттва

Login


Lost your password?