Чи доводилося вам стикатися з ситуацією, коли дуже хочеться відобразити себе на тлі гарних місць, з якою-небудь знаменитістю або просто в красивому вбранні, а попросити натиснути на кнопочку фотоапарата або смартфона немає у кого? Можливо, подібні обставини і стали причиною збільшеної популярності явища селфі. Це вид фотографій чи автопортрет, зроблений самостійно за допомогою камери смартфону чи веб-камери.
Поглянемо у ретроспективу. Виявляється, жанр автопортрету далеко не новий. Він був популярний упродовж багатьох років, змінювалися лише стилі, способи і матеріали. Вперше селфі було зроблено групою веселих чоловіків у 1920 році. Але набуло широкої популярності це явище лише на початку 2010-х років через поширення мобільних пристроїв з фотокамерами та розвитком мобільних додатків, таких як Instagram. А вже у 2013 році селфі назвали словом року в США й своєрідним трендом.
Відтепер фанати селфі — фотографій можуть вважатися в США не зовсім здоровими людьми. Фахівці в області психіатрії вже присвоїли одержимості зйомкою селфі власну назву — «selfitis».
Однак, якщо на початку цей жанр фотографій сприймали більше як необхідність, то сьогодні це вже є справжня одержимість. Приміром, Еліза Дулі – зірка Instagram, у неї 263 тисячі підписників, які прискіпливо слідкують за кожним її постом, твітом або селфі. Та, нещодавно, жінка визнала, що при цьому вона зовсім не вміє спілкуватися в реальному світі.
Психологи США вже забили на сполох. Адже селфі — набуло статусу справжнісінької одержимості у молоді. Американська асоціація психіатрів навіть зарахувала залежність від зйомки автопортретів, з подальшим викладанням знімка в інтернет до психічного розладу. Відтепер фанати селфі — фотографій можуть вважатися в США не зовсім здоровими людьми. Фахівці в області психіатрії вже присвоїли одержимості зйомкою селфі власну назву — «selfitis».
Психологи розробили власні критерії, за якими можна відрізнити простих любителів похвалитися собою від одержимих. Так, одержимі зйомкою «селфітісти» роблять автопортрети і викладають їх в соцмережу не менше 3 разів на день.
Дієвого лікування від такого нав’язливого розладу поки що не винайшли. Психологи дають лише кілька порад, як не допустити розвитку селфі-залежності, з-поміж них:
І найголовніше, пам’ятайте ваше життя проходить тут і тепер, а не в соціальній мережі. Тож, цінуйте кожну хвилинку і насолоджуйтесь реальним спілкуванням та справжніми емоціями.
АЮРВЕДА UA
https://t.me/ayurvedaua
Первый Телеграм канал на украинском языке о здоровом образе жизни с помощью Аюрведы и других восточных медицинских систем. Самая выборочная и полезная, интересная и актуальная информация для достижения идеального здоровья.
АЮРВЕДА ПОРТАЛ
https://t.me/ayurveda_rosa
Наш второй, международный русскоязычный Телеграм-канал для любителей аюрведы всего мира. Двуязычным согражданам рекомендуем подписаться на оба канала.
Вы узнаете много интересного и полезного : статьи, видео, интервью, афоризмы, рекомендации, рецепты вегетарианской кухни, и все то, что поможет вам получить проверенные тысячелетние знания о психическом и физическом здоровье человека.
Аюрведа – древнейшая наука не только о том, как жить без болезней, но и о том, как стать эффективным и счастливым. Уникальное знание себя, работы тела, которое полезно для вас. Наверное, самая важная информация в нашей жизни.
Переходите по ссылкам, знакомьтесь с секретами аюрведы. Обязательно подписывайтесь, будьте здоровы и счастливы, дорогие друзья!